Internetowy Serwis Edukacyjny

 

Funkcje Systemu i Panel Administracyjny

     Automatyczne powiadomienia emailowe systemu ISE są prostym rozwiązaniem na udoskonalenie komunikacji w szkole i poza szkołą. One nie tylko ułatwiają pracę pracownikom szkoły, ale przede wszystkim efektywnie powiadamiają rodziców i uczniów o zamieszczanych informacjach na stronach internetowych. Brak automatycznych powiadomień emailowych powoduje, iż szkolne strony stają sie mniej efektywne bez względu na ich orginalność. Wszystkie kluczowe funkcje systemu ISE są odpowiednio skonfigurowane pod kątem automatycznych lub manualnych powiadomień.

     Funkcje systemu ISE sa łatwe w użyciu i umożliwiają użykownikom samodzielną pracę, a co najważniejsze szybką i prostą aktualizacje szkolnych stron internetowych.

 

 

Zadania Domowe

     Nauczyciele mogą w prosty i szybki sposób zamieszczać zadania domowe na szkolnej stronie internetowej (zobacz poniżej zrzut ekranu z przykładowym formularzem do zamieszczania zadań domowych), a rodzice i uczniowie automatycznie otrzymają powiadomienia emailowe o zamieszczonych zadania domowych. Jest to jedna z funkcji, która zdecydowanie podoba się rodzicom! Dodatkowo system automatycznie otwiera pliki graficzne, PDF-y i filmy video z odpowiednich stron tj. youtube i vimeo. Uczniowie mogą oglądać filmy lub słuchać audiobooków prosto ze szkolnej strony internetowej, a w ten sposób nie są narażeni na promocję nieodpowiednich materiałów filmowych jeśli oglądają lub słuchają w/w materiały bezpośrednio na stronach pewnych operatorów.

 

 

 

Ogłoszenia Szkolne

     Pracownicy szkoły mogą w prosty i szybki sposób zamieszczać ogłoszenia szkolne, komitetu rodzicielskiego, kulturalno-rozrywkowe (zobacz poniżej zrzut ekranu z przykładowym formularzem do zamieszczania ogłoszeń szkolnych), jak również dokumenty szkolne w odpowiedniej sekcji na stronie internetowej. Rodzice i uczniowie otrzymają automatycznie powiadomienia emailowe o zamieszczonych informacjach. Pracownicy szkoły nie muszą martwić się o wiedzę techniczną stron www, gdyż system automatycznie otwiera odpowiednie dokumenty na danej stronie. Informacje są zamieszczne w prosty i jasny sposób dla rodziców i innych internautów.

 

 

 

Kalendarz Szkolny

     Pracownicy szkoły mogą w prosty i szybki sposób zamieszczać i edytować wydarzenia w kalendarzu szkolnym i nie jest wymagana żadna wiedza techniczna dot. programowania stron HTML, jak w przypadku tylko zwykłego hostingu stron internetowych. W takich przypadkach odpowiedzailność aktualizacji spoczywa głównie na jednej lub dwóch osobach, gdzie takie rozwiązanie nie jest realne w kontekście dłuższego czasu a bieżącej aktualizacji stron internetowych. Wszystkie strony systemu ISE są kompatybilne ze wszystkimi wyszukiwarkami i urządzeniami komputerowymi (włącznie z urządzeniami mobilnymi tj. tablety i telefony komórkowe). Poniżej jest przykładowy kalendarz z wydarzeniami szkolnymi ze strony głównej, który automatycznie pokazuje nadchodzące wydarzenia i może przypominać rodzicom o wydarzeniach szkolnych poprzez tzw. szkolne przypominacze (powiadomienie emailowe 1 dzień przed danym wydarzeniem szkolnym).

 

 

 

Dyżury Szkolne

     Komitet rodzicielski czy osoby odpowiedzialne za przydzielanie dyżurów szkolnych mogą w prosty i szybki sposób przydzielić i zmienić dany dyżur szkolny dla poszczególnego rodzica. Rodzice są automatycznie powiadamiani emailowo o nowych dyżurach szkolnych czy też zaistniałych zmianach. Funkcja ta również umożliwia rodzicom na logowanie się do systemu i samorejestracje na dany dyżur szkolny. System automatycznie monitoruje dyżury i ilość potrzebnych rodziców na dany dyżur. Poniżej jest przykładowy kalendarz z dyżurami szkolnymi ze strony głównej, który automatycznie pokazuje nadchodzące dyżury i nazwiska rodziców.

 

 

 

Licznik Odliczania

     Pracownicy odpowiedzialni za wprowadzanie wydarzeń do kalendarza szkolnego lub jego edycję mogą w prosty i szybki sposób ustawić licznik odliczania do następnego wydarzenia szkolnego, który pojawi się na każdej stronie, aby efektywniej zareklamować dane wydarzenie szkolne. System również posiada opcję trybu automatycznego, gdzie licznik odliczania będzie automatycznie odliczał czas do następnego wydarzenia bez interwencji pracowników odpowidzialnych za tą aktualizację. Kolor tła strony może być odpowiednio i indywidualnie dostosowany w czasie instalacji systemu dla danej szkoły. Poniżej znajduje się zrzut ekranu z przykładowym licznikiem odliczania.

 

 

 

Przypominacz Szkolny

     Jest to funkcja, która automatycznie przypomina danym rodzicom o dyżurach szkolnych 1 dzień przed danym dyżurem. Przypominacz szkolny można również ustawić manualnie do danych wydarzeń w kalendarzu szkolnym, wówczas rodzice otrzymają powiadomienie emailowe o danych wydarzeniach szkolnych 1 dzień przed ich rozpoczęciem.

 

 

Multimedia

     Pracownicy szkoły mogą w prosty i szybki sposób zamieszczać linki do zewnętrzynch ston internetowych bądz galerii szkolnych zdjęć np.: google photos, instagram, itd.

 

 

Rejest Uczniów

     System ISE automatycznie przetwarza dane uczniów i umożliwia pracownikom szkoły prosty dostęp do indywidualnych i klasowych rejestrów uczniów. Wszystkie dane są na prywatnych serwerach i nie są udostępniane osobom trzecim lub innym firmom.

 

 

System Emailowy

     System ISE umożliwia wysyłanie indywidualnych, klasowych lub ogólnoszkolnych e-maili do rodziców, jak również kadry pedagogicznej. Poniżej znajduje się przykładowy formularz emailowy.

 

 

 

System SMSowy

     System ISE umożliwia wysyłanie indywidualnych lub klasowych SMS-ów do rodziców bez dodatkowych opłat. Jest to przydatne między innymi w przypadku nagłych i nieprzewidzianych zmian dot. zajęć szkolnych.

 

 

Uprawnienia w Systemie

     System ISE umożliwia przydzielanie odpowiednich praw do poszczególnych sekcji w systemie dla pracowników szkoły, czyli poszczególni pracownicy mogą mieć tylko dostęp do pewnych sekcji w systemie. A wszystko zależy od dyrekcji danej szkoły.

 

 

Statystki

     Administratorzy szkół mają dostęp do statystyk odwiedzin na szkolnych stronach internetowych. Jest to odpowiednio pogrupowane sekcjami, jak również urządzeniami internautów. Umożliwia to dokładną analizę ilości odwiedzin w danej sekcji i potwierdzenie efektywności automatycznych powiadomień emailowych.

 

 

Reklamy

     System ISE umożliwia zamieszczanie reklam. Reklamy płatne dofinansowują daną szkołę w wysokości 50% dochodu od danej reklamy za dany okres wyświetlenia danej reklamy - nie uwzgledniając opłat przygotowania baneru reklamowego - a pozostała część jest przeznaczona na opłaty manipulacyjne, czyli utrzymanie i zmiany poszczególnych reklam lub też ich edycja, jak również dofinansowanie projektów systemu ISE. Jest to tzw. "win win", który umożliwia utrzymanie systemu i dofinansowanie danej szkoły. Jedna lub dwie reklamy mogą spowodować, iż dana szkoła bedzie korzystać bezpłatnie z serwisu ISE. Więcej reklam spowoduje, iż dana szkoła nie tylko będzie korzystać z bezpłatnego serwisu ISE, ale przede wszystkim będzie dofinansowana odpowiednio od przychodów z reklam płatnych. Wartość reklamy jest odpowiednio obliczana w zależności od miejsca i ilości odwiedzin w danej sekcji. Statystyki umożliwiają dokładne oszacowanie kosztów danej reklamy.